Regulamin szkoleń i warsztatów

Na początek

Firma organizująca szkolenia

Otwarte szkolenia, które prowadzę w Polsce organizuje mój przyjaciel Andrzej Pyra — to on wystawia faktury, zajmuje się częścią logistyczną wydarzeń, a także dba o to, by uczestnicy wiedzieli, gdzie dojechać i nie pomarli z głodu. Andrzej działa pod szyldem PoGo Design. Oto pełne dane, które mogą Ci się przydać.

Andrzej Pyra
Ul. Górna Wilda 70/12
61-564 Poznań
NIP: 8882877151
Numer telefonu: +48 693 160 410
Adres email: andrzejpyra@gmail.com
Facebook i  Linkedin

Jeśli zechcesz zapytać o cokolwiek związanego z organizacją warsztatów — w pierwszej kolejności napisz do PoGo.

Ogólne założenia uczestnictwa w szkoleniach

Regulamin, który właśnie czytasz, obowiązuje Ciebie i wszystkich innych uczestników i uczestniczki szkoleń, które prowadzę. “Uczestnik lub uczestniczka” to osoba prywatna lub pracownik firmy, instytucji lub organizacji, która zgłosiła chęć uczestnictwa w szkoleniu. Kiedy przesyłasz zgłoszenie udziału w szkoleniu — akceptujesz również niniejszy regulamin. Proste.

Płatności i zgłoszenia

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu

Zgłoszenie na szkolenie możesz złożyć za pośrednictwem strony internetowej zapisy.wojtekkutyla.pl.

Po tym, jak otrzymamy Twoje zgłoszenie skontaktuje się z Tobą Andrzej albo jego personel (lub personela ;). Będzie w ten sposób chciał potwierdzić rezerwację miejsca. Powinno się to wydarzyć nie dalej niż w ciągu dwóch dni roboczych od momentu, w którym wyślesz zgłoszenie. 

Odpisz na maila, wybierając formę płatności i podając dane do faktury.

Wierzę, iż nie jesteś osobnikiem, który lubi zawracać komuś głowę bez sensu, a więc zrozumiesz, że przesłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Tobą a PoGo — a także niesie ze sobą obligację do zapłaty za uczestnictwo w szkoleniu.

Jeśli tej zapłaty nie dokonasz w sposób przedyskutowany z PoGo, nie zarezerwujemy dla Ciebie miejsca. Ups.

Uwaga: opłata za szkolenie musi znaleźć się na koncie organizatora nie później niż na 14 dni przed datą szkolenia. Jeśli nie zmieścisz się w tym terminie, zaoferujemy miejsce komuś innemu. Niestety zmuszeni jesteśmy wprowadzić taką zasadę, ponieważ zdarzały się przypadki… wszelakie.

Informacje organizacyjne dotyczące szkolenia

Informacje takie jak harmonogram zajęć czy adres miejsca, w którym odbędzie się szkolenie otrzymasz od PoGo co najmniej na siedem dni przed terminem szkolenia. Andrzej i spółka użyją do tego adresu, który podasz w zgłoszeniu, a więc upewnij się, że jest to adres poprawny. Jeśli bilet dla Ciebie zamawiał będzie ktoś inny w firmie, upewnij się, że przekażesz PoGo swój adres (na przykład za pomocą pola, w którym pytamy o wiadomość, jaką możesz chcieć do nas napisać).

Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu

Wypadki się zdarzają, budżety mogą zostać cofnięte, a Twoja dostępność może zmienić się w czasie oczekiwania na szkolenie. Nie pękaj. Wszystko, co musisz zrobić, to dać Andrzejowi (lub mnie) znać, że musisz wycofać się z uczestnictwa. Miej jednak na uwadze, iż:

 1. Jeśli zrezygnujesz ze szkolenia w terminie do 30 dni od daty szkolenia, otrzymasz zwrot 90% wartości szkolenia.
 2. Jeśli zrezygnujesz ze szkolenia nie później niż na 7 dni przed terminem, otrzymasz zwrot 50% wpłaty.
 3. Jeśli zrezygnujesz z niego później — niestety nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Możesz jednak w dowolnym momencie przepisać bilet na kogoś innego.

Zwrotu pieniędzy będzie dokonywał Andrzej — PoGo — a nie ja, Wojtek Kutyła. Mnie będzie tylko przykro, że się nie pojawisz, ale zrozumiem to jako osoba zajęta. Jak żyć?

Zmiana terminów szkoleń

Jeśli szkolenie nie zbierze przynajmniej ośmiu zgłoszeń, odwołamy je. Nie spodziewam się takiego obrotu sprawy, ale nigdy nic nie wiadomo. Jeśli odwołamy szkolenie, to przysługiwać Ci będzie zwrot 100% wpłaconej kwoty. Zwrot ten powinien nastąpić w ciągu siedmiu dni od momentu, w którym poinformujemy Cię o odwołaniu warsztatów.

Zastrzegamy sobie również możliwość odwołania szkolenia w wypadku wyjątkowym, związanym np. z moją chorobą (odpukać!), trudnościami komunikacyjnymi (cokolwiek to znaczy) lub innymi zdarzeniami losowymi (np. opadem deszczu meteorów na centrum szkoleniowe albo zakupieniem przeze mnie na eBayu tropikalnej wyspy, na którą ucieknę).

Zmiana miejsca szkolenia

Jeżeli okaże się, że będziemy musieli zmienić miejsce szkolenia (np. z powodu wystąpienia wspomnianego wcześniej deszczu meteorytów), to nastąpi to na pewno w obrębie tej samej miejscowości. Wybierzemy też miejsce o takim samym lub wyższym standardzie. Andrzej poinformuje Cię o takim obrocie wydarzeń nie dalej niż na siedem dni przed terminem szkolenia.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu i warunki płatności

Opłatę za udział w warsztatach Andrzej (czyli PoGo) przyjmie od Ciebie w formie przedpłaty przed szkoleniem. Numer rachunku bankowego, na który należy dokonać 100% wpłaty to: 90 1950 0001 2006 0169 7315 0002.

Teraz taki oficjalny kawałek, który muszę napisać, jak przykazano.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków oraz upoważnia Organizatora (czyli Andrzeja Pyry) do wystawienia faktury bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony Uczestnika (czyli Ciebie). Faktura zostanie przesłana drogą elektroniczną na wskazany przez Uczestnika adres. Opłata obejmuje koszt uczestnictwa w szkoleniu, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch oraz dokument potwierdzający udział w szkoleniu w formie dyplomu.

Brzmi to poważnie, ale chyba czaisz, o co chodzi.

Kiedy przeczytasz ten regulamin, zapoznaj się też z poniższym kodeksem postępowania.

Kodeks postępowania, czyli code of conduct

Większość z wydarzeń, w których uczestniczyłem poza Polską ma swoje code of conduct (z angielskiego: kodeks postępowania), który jasno określa zasady związane z dostępnością, akceptacją różnic kulturowych i społecznych a także mówi o tym, jakie zachowania nie będą tolerowane przeze mnie i nie powinny być tolerowane przez Ciebie. Jest to bardzo fajna rzecz, którą niniejszym zaszczepiam na swoje potrzeby.

Opłacając udział w szkoleniu zgadzasz się na dostosowanie się do poniższych zasad. Przeczytaj je więc uważnie.

 1. Szkolenia, które prowadzę są zorganizowane w sposób, który umożliwia wszystkim naukę w miłej i wesołej atmosferze — bez wyjątku ze względu na płeć (i identyfikację lub sposób jej wyrażania), wiek, orientację seksualną, poziom sprawności fizycznej lub intelektualnej, wygląd, wagę i posturę, rasę, pochodzenie etniczne, religię (lub jej brak), stosunek do patriotyzmu i rozumienie zagadnień z nim związanych, zatrudnienie, poziom zarobków, preferencję psów nad kotami lub wybór technologii.
 2. Nie będę tolerował żadnych działań, które przywodzą na myśl (lub w jawny sposób okazują) nietolerancję lub nienawiść.
 3. Nie będziemy też rozmawiać na tematy związane z polityką — te rozmowy zostaw na czas w “kuluarach” — i propagować wsparcia lub jego braku dla jakiejkolwiek politycznej frakcji lub ugrupowania.
 4. Każda z osób uczestniczących w szkoleniu ma prawo czuć się swobodnie i nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Dlatego wszelkie objawy zachowań ocierających się o niepożądane interakcje fizyczne lub uwagi nawiązujące do zagadnień związanych z seksualnością będę traktował niezwykle poważnie i ucinał na pniu.
 5. Podryw i umizgi zostawiamy na świat istniejący poza warsztatami.
 6. Będziemy na pewno żartować, ale jakiekolwiek wizualne czy werbalne referencje do zachowań związanych z seksualnością jednostek lub grup nie będą tolerowane. Co nie znaczy, że nie możesz narysować sobie w notatniku siusiaka albo czegoś innego. Po prostu trzymaj poziom.
 7. Nie będziemy tolerować słownictwa używającego obraźliwych określeń jednostek lub grup społecznych.
 8. Jeśli zorientujesz się, że sytuacja, w której się znalazłeś (lub znalazłaś) nie jest komfortowa i narusza którykolwiek z punktów powyższego regulaminu, niezwłocznie wspomnij o tym mnie — lub Andrzejowi. Podejmiemy natychmiastową akcję.
 9. Osoby nie zachowujące się zgodnie z zasadami opisanymi w tym kodeksie postępowania będą proszone o:
  1. Zaprzestanie swoich działań,
  2. Opuszczenie szkolenia w trybie natychmiastowym, jeżeli uprzednia prośba nie przyniesie skutku.
 10. Zastrzegamy sobie prawo do wyproszenia osób zachowujących się nieprzyzwoicie bez zwrotu pieniędzy wpłaconych za uczestnictwo w szkoleniu.

Ten kodeks został zaadoptowany według wytycznych dostępnych na licencji Creative Commons.

Przeczytane?

No, to zasuwaj — i zamawiaj miejsce. Szybko się skończą!